To jest taki Russian Style! 12000 kilometrów na kraniec Rosji… i z powrotem

Maciej Stroiński

Całe swoje życie zawodowe spędził w mediach. Pracował w największych polskich kanałach telewizyjnych – TVP, TVN i Polsacie. Większa część jego aktywności to praca na „froncie wydarzeń”, jako reporter – korespondent. Relacjonował najważniejsze wydarzenia ostatnich 25 lat – wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, śmierć polskiego papieża czy katastrofę prezydenckiego tupolewa. Był także jedynym dziennikarzem, który z bliska, na lotnisku Chopina opisywał ostatnie godziny istnienia i upadek linii lotniczej OLT Express, albo spektakularne lądowanie bez podwozia Boeingiem 767 w wykonaniu kapitana Tadeusza Wrony. Stroiński sam jest pilotem i dlatego wyspecjalizował się w dziennikarstwie lotniczym. Samolotom oddał swoje serce.

„To jest taki Russian Style! 12 000 kilometrów na kraniec Rosji… i z powrotem” nie jest klasyczną książką podróżniczą.

Opowiada o podróży pełnej nieplanowanych zwrotów, zaskakujących przypadków i poszukiwań tytułowego Russian Style. Maciej Stroiński dotarł aż za Magadan nad Morzem Ochockim. Po drodze przeżył platoniczny romans z irkucką milicjantką, szukał śladów polskich zesłańców i katorżników, uciekał w tajdze przed niedźwiedziem, nieświadomie kradł złoty pył i obserwował wyczyny zaprzeczające grawitacji. Rzucał się w najgłębszą rosyjską wodę. I nie chodzi tu tylko o Bajkał, w którym postanowił popływać pomimo ostrzeżeń miejscowych… To się czyta jak książkę przygodową, a chwilami nawet awanturniczą.

zamów książkę

Nie da się ogarnąć Rosji umysłem. Ale „To jest taki russian style!” – relacja Macieja Stroińskiego z wyprawy, którą kilka lat temu odbył do Rosji – w istotny sposób pozwala zbliżyć się do zrozumienia tego, co nazywamy rosyjską duszą.

Przemysław Poznański (Zupełnie Inna Opowieść) o książce Macieja Stroińskiego „To jest taki Russian Style! 12000 kilometrów na kraniec Rosji… i z powrotem”

Opis przygody z niedźwiedziem to dla mnie mistrzostwo. Dlaczego? O tym musicie przekonać się sami. Polecam tym, którzy nie wierzą, że ludzkie ciało może więcej, niż nam się wydaje.

Nasze Recenzje o książce Macieja Stroińskiego „To jest taki Russian Style! 12000 kilometrów na kraniec Rosji… i z powrotem”

Autor pisze lekko, z dystansem i humorem. Rosja fascynuje i jestem pewna, że każdy z ogromną przyjemnością odbędzie tę podróż. Nie mogę nie wspomnieć o oryginalnej okładce Moniki Wojnarowskiej. Tory kolejowe, z wytłoczeniami dają naprawdę genialny efekt. Najwyższa ocena i oczywiście gorąco polecam.

Grażyna Strumiłowska (Książka zamiast kwiatka) o książce Macieja Stroińskiego „To jest taki Russian Style! 12000 kilometrów na kraniec Rosji… i z powrotem”