Męskie zwierze(nia)

Premiera na Warszawskich Targach Książki
17-20 maj 2018 r.

W księgarniach od czerwca.
Zapraszamy!!!

Męskie zwierze(nia) to książka, która odczarowuje stereotyp, zgodnie z którym postrzega się panów jako nieczułych i skrywających emocje. To książka o tym, że także twardziele wzruszają się i reagują na krzywdę tych, którzy sami nie mają głosu i nie są w stanie się obronić.

O czym Zbigniew Hołdys i jego syn, Tytus, rozmawiają z psem Elvisem? W jaki sposób Elvis uratował Tytusa?

Dlaczego Różal Marcin Różalski uważa, że zwierzęta są lepsze od ludzi? Jak to się stało, że on, znany sportowiec, zrezygnował z jedzenia mięsa i noszenia skórzanych ubrań? Dlaczego wypalił sobie na głowie liczbę – numer cielaka, przeznaczonego na rzeź?

Co zrobiłby dla zwierząt Robert Biedroń, gdyby został prezydentem Polski? O tym wszystkim panowie opowiadają Agnieszce Gozdyrze w wyjątkowych, intymnych rozmowach.

zamów książkę

 

„Męskie zwierze(nia)” to niesamowicie intymne rozmowy z
Robertem Biedroniem, 

Januszem Chabiorem, 
Tytusem i Zbigniewem Hołdysami, 
Szymonem Majewskim, 
Marcinem „Różalem” Różalskim 
Leszkiem Stankiem.

 

Męskie zwierze(nia)” to zapis dojrzewania do zmiany stylu życia, tak by zwierzęta miały w nim godne miejsce, status członka rodziny i czującej, myślącej istoty.

Każdy z bohaterów opowiada o własnych doświadczeniach, które doprowadziły go do stwierdzenia, że status zwierząt powinien się zmienić, że powinny one zostać docenione, ponieważ człowiek bardzo wiele im zawdzięcza.
To także kwestia uświadomienia sobie, że człowiek, który z różnych przyczyn przez wieki podporządkowywał sobie przyrodę, poczynił w niej wielkie szkody.

Bohaterowie tej książki mówią, że wreszcie czas się zatrzymać i dostrzec potrzeby innych, bo nie zamieszkujemy tej planety sami.

Książka to również próba odpowiedzi na pytanie, co każdy z nas może zrobić, by uczynić swoje otoczenie lepszym i bardziej otwartym na potrzeby innych istot poza ludźmi.

To głos przypominający, że te istoty także mają potrzeby myślą, czują, kochają i cierpią, zupełnie jak my. I że niestety – najczęściej to człowiek jest sprawcą tego cierpienia.

Wszystkie rozmowy składają się na całościową wizję zmian, jakie powinniśmy wprowadzać, jeśli chcemy żyć w lepszym świecie. Takim, w którym panuje szacunek do wszystkiego, co żyje i czuje. Każdy z rozmówców Agnieszki Gozdyry przedstawia własną receptę i wizję. To perspektywa polityka, znanego sportowca, działacza społecznego, dziennikarza, artysty.

Czytelnicy mogą porównać to z własnymi doświadczeniami i wyciągnąć wnioski.

Książka zawiera wyjątkowe zdjęcia z prywatnych archiwów rozmówców.
Przy jej powstawaniu nie ucierpiało żadne zwierzę ani człowiek, za to wiele osób się wzruszyło i poszerzyło horyzonty.

 

Spis treści:

  • Agnieszka Gozdyra – „Prawdziwi faceci naprawdę kochają zwierzęta” – strona 5
  • Robert Biedroń – „Jedenaste: szanuj zwierzę jak siebie samego” – strona 13
  • Janusz Chabior – „Samiec alfa” – strona 41
  • Tytus Hołdys i Zbigniew Hołdys – „Pies, który uratował człowieka” – strona 69
  • Szymon Majewski  – „Styl życia według Lusi” – strona 101
  • Andrzej Rozenek – „Czarny anioł, czyli pies Stalina” – strona 123
  • Marcin „Różal” Różalski – „Zwierzę numer 269” – strona 157
  • Leszek Stanek – Jestem smyczą dla Vadera”- strona 185
  • Prolog – Nasi rozmówcy – strona 213