WYDAWNICTWO

Nasza filozofia jest prosta. Powstaliśmy, by zarażać świat pasją do czytania. Dla nas pasją wyniesioną z domu, pasją wciąż kultywowaną. W świecie w którym czyta się co raz mniej, potrzeba co raz więcej chęci, żeby do czytania się zabrać. Życie wciąż wplątuje nas w nowe przygody. I właśnie dlatego rozkładamy słowo przygoda na wiele elementów. Mamy ciekawe przygody w naszych powieściach dla młodzieży. Męskie przygody w książkach sensacyjnych i komediowo-sensacyjnych. Prawdziwe przygody w książkach, które pomagają poznawać światy. Ten rzeczywisty i ten wirtualny. Życiowe przygody z którymi pomagają się mierzyć nasze poradniki. Bo czy np. pojawienie się w naszym życiu dziecka nie jest rozpoczęciem nowej przygody…

Po kilku latach prób zdefiniowaliśmy…

… jakie książki chcemy wydawać:

  • poradniki
  • literaturę młodzieżową i young adult polskich autorów
  • literaturę nonfiction naszych dotychczasowych autorów
  • literaturę sensacyjną naszych dotychczasowych autorów
  • debiuty, jeśli mieszczą się w naszym rozumieniu przygody

… a jakich wydawać nie chcemy:

  • książek celebryckich
  • poezji

 

MY 

Józef Michał  Chlabicz – od dzieciństwa pasjonat książek i komiksów. Zarażony pasją przez rodziców. Dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Redaktor tekstów prasowych i literackich, redaktor prowadzący w liczących się tytułach prasowych na rynku, trener wizerunkowy. Prywatnie uwielbia czytać i poznawać otaczający go świat.

Małgorzata Ciszewska – także zafascynowana książkami, choć ostatnio z braku czasu częściej słucha ich na audiobookach. Biznesmenka, pasjonatka sztuki ludowej, folku, polskiej etnografii. Wszystko te wpływy widać w sztuce i bombkach, które sprzedaje w swoim, kultowym już, sklepie Bombkarnia oraz internetowej Galerii Folk.