Sklep internetowy, działający pod adresem www.4em.pl, prowadzony jest przez Oficyna 4eM Chlabicz S.J., nr NIP 1132950503, z siedzibą w Warszawie przy ul. Gersona 39.

Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

Warunki realizacji zamówienia

 1.  Zamówienia są przyjmowane przez strony www.4em.pl. Po złożeniu zamówienia klient dostaje mailem informację o jego otrzymaniu przez sklep.
 2.  Przyjęcie zamówienia do realizacji następuje:
  a) w chwili odnotowania wpłaty na koncie sklepu Oficyna 4eM – w przypadku płatności przelewem;
  b) w chwili autoryzacji karty – w przypadku płatności kartą kredytową.
 3. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
 4. Wysyłka zamówienia nastąpi maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych od chwili otrzymania zapłaty za zamówiony towar. W okresie przedświątecznym czas realizacji zamówienia i wysyłki może się wydłużyć do 5 dni roboczych.
 5. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.
 6. Do każdego zamówienia może zostać wystawiona faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.
 7. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury. Klient może wycofać złożone zamówienie mailem pod adresem oficyna@4em.pl. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.

Ceny towarów

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich, zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.

Czas oczekiwania na zamówienie

Czas oczekiwania na zamówienie = czas realizacji + czas dostawy przesyłki. Czas dostawy nie jest równoznaczny z czasem realizacji zamówienia!

Przesyłki dostarcza:

– Firma Kurierska – czas dostawy do 2dni

2.Sklep Internetowy www.4em.pl nie ponosi odpowiedzialności za wydłużony czas dostawy zamówionych produktów, wynikłe z przyczyn niezależnych od niego, w tym z opóźnień wynikłych z winy firmy kurierskiej.

 1. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta.

Formy płatności

Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

 • wpłata na rachunek bankowy (przelew tradycyjny) na konto sklepu: 56 1140 2004 0000 3702 7708 5623
 • płatność kartą kredytową
 • płatność za pomocą systemu PayPal

Prawo odstąpienia od umowy/Zwrot towaru

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.
 2. Jeśli zakupiony towar ma wady fabryczne, prosimy odesłać go przesyłką pocztową.
 3. Produkt zostanie wymieniony na pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe zwrócimy pieniądze
 4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku, gdy podane przez Kupującego dane, podczas wypełniania odpowiedniego formularza na stronach WWW Sprzedającego, będą niepełne, błędne lub nieprawdziwe.
 5. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za skutki zdarzeń losowych, na które nie miał wpływu, a które uniemożliwiły lub utrudniły wykonanie zamówienia (m.in. pożar, powódź, strajki, zamknięcie granic, itp.).

Postanowienia końcowe

 1. Sklep Internetowy www.4em.pl nie ponosi odpowiedzialności za blokowanie przez administratorów serwerów pocztowych przesyłania wiadomości na adres email wskazany przez Klienta oraz za usuwanie i blokowanie emaili przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze używanym przez Klienta.
 2. Sklep Oficyna 4eM dokłada starań, aby w ofercie prezentowanej na stronie www.4em.pl zdjęcia produktów były zgodne z rzeczywistością. Jednakże przedstawione produkty mogą różnić się proporcjami i odcieniami kolorów w zależności od ustawień poszczególnych monitorów. Nie może to być podstawą reklamacji i zwrotu towaru zakupionego w sklepie interentowym www.4em.pl.
 3. Sklep Internetowy www.4em.pl dokłada należytej staranności, aby treść oferty sprzedaży towarów jak najdokładniej odpowiadała rzeczywistości. Z uwagi na możliwość wystąpienia błędów podczas dokonywanej aktualizacji (np. cen, konfiguracji, itd.) – ewentualne rozbieżności zostaną skorygowane w trakcie potwierdzenia zamówienia przez Sklep Internetowy www.4em.pl .
 4. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
 5. Wszystkie nazwy towarów oferowanych do sprzedaży przez Sklep Internetowy www.4em.pl są używane w celach identyfikacyjnych i mogą być chronione i zastrzeżone na podstawie przepisów Ustawy Prawo własności przemysłowej.
 6. Niniejszy Regulamin obowiązuje od 14 maja 2018.
 7. Sklep Internetowy www.4em.pl zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany niniejszego Regulaminu sprzedaży obowiązują od daty opublikowania ich na stronie www.4em.pl.